Our Chairman


Most Rev. Bishop Ambrose Rebello
Birth 17/02/1949
Priestly Ordination 22/04/1979
Assistant Priest of Christ the King Parish,
Malighogargaon
1979-1982
Parish Priest of St. Joseph Parish,
Borsar
1982-1983
Parish Priest of Christ the King Parish,
Malighogargaon
1983-1988
Parish Priest of St. Joseph Parish,
Ragunathnagar
1988-1993
Parish Priest of Pasca,
Purna
1994-2008
Parish Priest of Karuna Matha Mandir Parish,
Vaijapur
since 2008
Elected as Bishop of Aurangabad Diocese 13/05/2015
Ordained as Bishop 28/08/2015
Residence Bishop's House, Aurangabad Cantt. - 431002 Maharashtra State. INDIA.
Tel. No. : (0240) 2370545.
Patrons :First St. Gonsalo Garcia
Patrons :Second St. Teresa of Child Jesus